2014 Limacol Caribbean Premier League T20 cricket tournament fixtures:

  • Friday 11-Jul Group Stage – Guyana Amazon Warriors vs Antigua Hawksbills  (National Stadium – Grenada)
  • Saturday 12-Jul Group Stage – Trinidad & Tobago Red Steel vs Barbados Tridents (National Stadium – Grenada)
  • Sunday 13-Jul Group Stage – St. Lucia Zouks vs Jamaica Tallawahs  (National Stadium – Grenada)
  • Thursday17-Jul Group Stage – Antigua Hawksbills vs Jamaica Tallawahs  (Sir Vivian Richards Stadium – Antigua)
  • Thursday 17-Jul Group Stage – Guyana Amazon Warriors vs T&T Red Steel (Providence Stadium – Guyana)
  • Saturday 19-Jul Group Stage – Antigua Hawksbills vs Barbados Tridents  (Sir Vivian Richards Stadium – Antigua)
  • Saturday 19-Jul Group Stage – Guyana Amazon Warriors vs St. Lucia Zouks (Providence Stadium- Guyana)
  • Sunday 20-Jul Group Stage – Antigua Hawksbills vs T&T Red Steel (Sir Vivian Richards Stadium – Antigua)
  • Sunday 20-Jul Group Stage – Guyana Amazon Warriors vs Jamaica Tallawahs (Providence Stadium- Guyana)
  • Thursday 24-Jul Group Stage – Barbados Tridents vs St. Lucia Zouks (Kensington Oval – Barbados)
  • Thursday 24-Jul Group Stage – T&T Red Steel vs Guyana Amazon Warriors (Queen’s Park Oval – Trinidad)
  • Saturday 26-Jul Group Stage – Barbados Tridents vs Antigua Hawksbills (Kensington Oval – Barbados)
  • Saturday 26-Jul Group Stage – T&T Red Steel vs Jamaica Tallawahs (Queen’s Park Oval – Trinidad)
  • Sunday 27-Jul Group Stage – Barbados Tridents vs Guyana Amazon Warriors (Kensington Oval – Barbados)
  • Sunday 27-Jul Group Stage – T&T Red Steel vs St. Lucia Zouks (Queen’s Park Oval – Trinidad)
  • Thursday 31-Jul Group Stage – Jamaica Tallawahs vs Antigua Hawksbills (Sabina Park – Jamaica)
  • Thursday 31-Jul Group Stage – St. Lucia Zouks vs Barbados Tridents  (Beausejour Ground – St. Lucia)
  • Saturday 2-Aug Group Stage – Jamaica Tallawahs vs Guyana Amazon Warriors  (Sabina Park – Jamaica)
  • Saturday 2-Aug Group Stage – St. Lucia Zouks vs T&T Red Steel  (Beausejour Ground – St. Lucia)
  • Sunday 3-Aug Group Stage – Jamaica Tallawahs vs Barbados Tridents (Sabina Park – Jamaica)
  • Sunday 3-Aug Group Stage – St. Lucia Zouks vs Antigua Hawksbills (Beausejour Ground – St. Lucia)
  • Thursday 7-Aug Group Stage – Guyana Amazon Warriors vs Antigua Hawksbills (Warner Park – St. Kitts)
  • Thursday 7-Aug Group Stage – Trinidad & Tobago Red Steel vs Barbados Tridents – Warner Park  (St. Kitts)
  • Saturday 9-Aug Group Stage – Jamaica Tallawahs vs St. Lucia Zouks (Warner Park  – St. Kitts)
  • Saturday 9-Aug Group Stage – Antigua Hawksbills vs Trinidad & Tobago Red Steel (Warner Park – St. Kitts)
  • Sunday 10-Aug Group Stage – Guyana Amazon Warriors vs St. Lucia Zouks (Warner Park  – St. Kitts)
  • Sunday 10-Aug Group Stage – Barbados Tridents vs Jamaica Tallawahs (Warner Park – St. Kitts)
  • Wednesday 13-Aug – 1st Semi Final – Third-Placed Team vs Fourth-Placed Team (Warner Park – St. Kitts)
  • Thursday 14-Aug – 2nd Semi Final – Second-Placed Team vs Winner 1st Semi Final (Warner Park – St. Kitts)
  • Saturday 16-Aug – Grand Final – Group Stage Winner vs Winner 2nd Semi Final (Warner Park – St. Kitts)